Przyciemnianie szyb

W salonie samochodowym Autowklejka świadczymy usługi związane z oklejaniem pojazdów folią ochronną PPF, grafikami reklamowymi oraz foliami koloryzującymi. Na tym nie koniec! Naszą specjalnością jest przyciemnianie szyb za pomocą specjalnych folii przeciwsłonecznych marki LLumar oraz MAXUEL. Zajmujemy się oklejaniem przednich, bocznych i tylnych szyb, a także przyciemnianiem lamp.

Jak wygląda przyciemnianie szyb folią przeciwsłoneczną?

W salonie Autowklejka wygląda to profesjonalnie, stylowo i bardzo estetycznie! Ale żarty na bok. Efekt – na poniższych zdjęciach i na żywo – mówi sam za siebie. Aby go uzyskać używamy folii o odpowiednich parametrach i właściwościach. Co to oznacza? Wykorzystujemy materiały, które zapewniają:

przepuszczalność światła powyżej 75% – w przypadku szyby czołowej,

przepuszczalność powyżej 70% – w przypadku okien bocznych.

W naszym salonie stosujemy metody bezinwazyjne, tzn. naklejanie folii, a nie przyciemnianie metodą piecową. Oznacza to, że wszystkie zmiany, których dokonujemy, mogą być odwrócone. Jeśli za kilka lat znudzi Ci się przeciwsłoneczny efekt lub zechcesz sprzedać samochód bez folii, możemy ją zdjąć!

Przyciemnianie szyb w salonie Autowklejka

Cały proces zaczynamy od dokładnego umycia i odtłuszczenia powierzchni, gdyż folia – jeśli ma spełniać swoje zadanie i prezentować się estetycznie – musi być zaaplikowana na odpowiednio przygotowane podłoże. Usunięcie ziarenek piasku, plam czy smug zapobiega przed powstawaniem ewentualnych nierówności, zagięć, pęcherzyków powietrza itp.

Następnie, jeśli jest taka konieczność, przycinamy odpowiedni szablon folii. Często korzystamy jednak z gotowych zestawów, które są dopasowane do konkretnych modeli pojazdów i kształtu ich okien. Odpowiednio przygotowaną folię nakładamy na powierzchnię. Materiał montuje się po wewnętrznej stronie pojazdu, więc nie wpływa ona na komfort podczas mycia okien. Na koniec spryskujemy całość roztworem, wycieramy, dokładnie sprawdzamy, czy jest przyklejona równo! To wszystko!

Marzy Ci się taki efekt w Twoim aucie? Zadzwoń!

Nie ma lepszej ochrony przed słońcem jak folie przeciwsłoneczne marki LLumar oraz MAXUEL

 • Komfort jazdy w upalne dni dzięki redukcji całkowitej energii słonecznej do 61%
 • Oszczędność pieniędzy dzięki redukcji nagrzewania Twoje auto zużyje mniej paliwa na schłodzenie auta klimatyzacją
 • Bezpieczeństwo-podczas wypadku szkło nie rozpryśnie się po całym aucie, jednocześnie dając swobodny dostęp służbom ratowniczym
 • Ochrona zdrowia-Eliminują 99% szkodliwego promieniowania UV, co jest niezwykle istotne zwłaszcza dla tych najmłodszych pasażerów
 • Prywatność-ograniczony wgląd do środka auta z zewnątrz

Cennik

Hatchback

400 zł

Sedan/kombi

500 zł

Lampy

od 150 zł

Lustra weneckie/folia anty UV na szyby okienne

100 zł za m²

SUV

450 zł

Przyciemnianie szyb, a przepisy ruchu drogowego

Zanim zdecydujesz się na wykonanie takiego zabiegu, np. samodzielnie, pamiętaj, że istnieją przepisy, których należy przestrzegać. W przeciwnym razie ryzykujesz nie tylko mandatem, ale także życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego – pieszych, kierowców czy rowerzystów.

Folie, których my używamy w naszym salonie samochodowym, spełniają wymogi bezpieczeństwa, gdyż są wystarczająco transparentne, ale warto wspomnieć o pewnych zasadach. Dzięki temu unikniesz też rozczarowania, gdy poinformujemy Cię, że nie możemy nakleić na szybę Twojego auta tak ciemnej folii, o jakiej marzysz.

Wedle Ustawy o Ruchu Drogowym pojazd, który uczestniczy w ruchu drogowym, musi być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby zapewniał kierowcy dostateczne pole widzenia. Zatem szyby nie mogą być za ciemne, aby nie ograniczały widoczności z żadnej strony, czyli z:

 • przodu,
 • tyłu
 • i po obu stronach pojazdu.

Odnosi się to zarówno do pola widzenia podczas jazdy w dzień, jak i w nocy, kiedy to przez folię widać jeszcze mniej niż
w ciągu dnia.

Czy można przyciemnić szyby samodzielnie?

Wiele osób nie decyduje się od razu na nasze usługi, bo zastanawia się, czy można nakleić folię samodzielnie. Odpowiedź brzmi: tak. Można. Ale należałoby zadać inne pytanie. Czy się opłaca? Raczej nie, szczególnie gdy ktoś nie ma doświadczenia z tego rodzaju czynnością. Dlaczego? Brak doświadczenia może spowodować:

 • użycie za ciemnej folii – a w efekcie mandat, zatrzymanie dowodu rejestracyjnego lub stłuczkę;
 • złe przyklejenie folii – czego następstwem mogą być nieestetyczne pęcherzyki powietrza na szybach, wystające poza
  okno fragmenty folii lub odklejanie się jej brzegów;
 • wiele prób – to samo w sobie nie jest wadą, bo każda próba i błąd przybliżają do celu. Ale złe przyklejenie folii wiąże się
  z wykorzystaniem kolejnego arkusza. I kolejnego. I kolejnego. A to kosztuje. Dosłownie i w przenośni. Nie każdy ma tyle
  czasu i środków, aby podejmować kolejne próby;
 • frustrację – w życiu jest wystarczająco dużo problemów i stresów. Po co dokładać sobie kolejnych?

Zwłaszcza, że my możemy zrobić to w krótkim czasie, profesjonalnie i tanio!